Ferrari po osmnácti letech z první řady v Itálii

Ferrari po osmnácti letech z první řady v Itálii

Kvalifikace na Velkou Cenu Itálie přinesla drama, když nečekaně vyhrál Kimi Raikkonen

Tým Ferrari bude po osmnácti letech startovat na domácím závodě z první řady. Nebyl to ovšem Sebastian Vettel, kdo získal pole position, ale Kimi Raikkonen.

Pro Finského jezdce je to první pole position od Velké Ceny Monaka 2017. Raikkonen zároveň překonal traťový rekord Juana-Pabla Montoyi z roku 2004.

Kimi Raikkonen nemohl být víc šťastný. Byla to jeho osmnáctá pole position v kariéře.

 “Auto je celý víkend perfektní. Věděli jsme, že to bude hodně těsný souboj. Všechny tři sektory byly samozřejmě hodně těsné, a bylo jen otázkou, kdo dá dohromady nejlepší čas. Naštěstí se tentokrát nic nepokazilo, a byl jsem to já! Je skvělé být na pole position před našimi fanoušky. Sice je z vozu neslyšíme, ale vidíme ty úžasné davy na tribunách. Tým dnes odvedl úžasnou práci, nemohlo to zkrátka být lepší. Jsem velice šťastný za tento výsledek, nicméně pro zítřek není nic jisté. Půlku práce máme za sebou, ale nejdůležitějších bude zítřejší den. Nicméně máme dobré auto, a nejlepší startovní pozici. Závod je dlouhý, a může se stát hodně věcí. Musíme zkrátka odvést dobrou práci a doufat, že zítřek bude stejně dobrý, jako dnešek.“

Sebastian Vettel nebyl spokojený se svým kolem, dá se očekávat, že chtěl na domácí půdě Ferrari vyhrát o něco víc, než na jiných tratích.

“Jsem lehce zklamaný, že jsme nezískali pole position, ale udělal jsem pár chyb, takže moje kolo nebylo čisté. Nicméně je skvělé, že máme celou první řadu. Myslím si, že pro zítřek máme skvělou rychlost. Budeme potřebovat dobrý start, což je obzvlášť tady na Monze důležité. Závod bude dlouhý, takže se může stát cokoliv, ale uděláme maximum. Auto je silné, což je super. Jsem spokojený s celkovým výsledkem kvůli tifosi. Doufejme, že to v závodě zopakujeme.“

Sdílejte na:
Zavřít