Ferrari plánuje vylepšení motoru, Mercedes vyčkává

Ferrari plánuje vylepšení motoru, Mercedes vyčkává

Ferrari doufá, že dožene a pokud možno i předjede Mercedes. Do Španělska tým chystá významný upgrade pro jejich motor.

Po mizerné sezoně 2015 se Ferrari vyhouplo zpátky k nejvyšším příčkám. Sebastian Vettel vyhrál Velkou cenu Malajsie a Ferrari se objevilo i na zbytku pódií tuto sezonu. Jejich úspěch je nejvíce připisován novému motoru. Vloni se odhadovalo, že tým zaostává za Mercedesem o 50 koňských sil, ale tým ví, že jejich nový vůz SF15-T se musí zlepšovat i nadále.

S úvodními závody na jiných kontinentech za námi většina týmů jako obvykle představí první velké upgrady na svých vozech ve Španělsku. Televize Sky Sports F1 hlásí, že Ferrari použije čtyři nebo pět z jejich deseti zbývajících vývojových tokenů a do Barcelony přiveze vylepšený motor. Uvádí také, že Ferrari odhaduje, že tato nová verze přinese navíc výkonnost v řádu 20-30 koní.

To už by mohlo dělat velké vrásky na čelech lidí z Mercedesu, ale Niki Lauda uvedl, že Mercedes se k podobnému kroku nechystá a své vývojové tokeny si šetří na druhou polovinu sezony.

„Máme za sebou teprve čtyři závody sezony,“ řekl.

Nevýkonný ředitel Mercedesu věří, že se týmu vyplatí s vývojem počkat, až budou nasazovat nové motory svým pilotům.

„To, co se teď může jevit jako nevýhoda, se stane příležitostí, až se to bude skutečně počítat, v druhé polovině sezony.“

Nicméně Mercedes se rozhodně nezastaví v ostatních oblastech a do Španělska přiveze několik aerodynamických updatů.

„Správné bude neměnit náš program podle Ferrari. V každém případě přivezeme na vůz do Barcelony mnoho velkých novinek.“

Sdílejte na:
Zavřít