Ferrari odmítá spekulace o Räikkönenovi

Ferrari odmítá spekulace o Räikkönenovi

Navzdory probíhajícím diskuzím o výměnách pilotů u většiny top týmů, Ferrari se tomu chce vyhnout.

Kontrakt Felipeho Massy vyprší na konci této sezony, ale Brazilcovi výsledky vypadají dost špatně a tak se hovoří o jeho potencionální náhradě, podobně jako minulý rok. Nejnovější zvěsti hlásají, že potencionální náhradou by mohl být Kimi Räikkönen, který za Ferrari jezdil v letech 2007 až 2009 a je posledním pilotem, který s Ferrari vyhrál titul mistra světa a také pohár konstruktérů. Ferrari ho však vyplatilo a předčasně mu ukončilo smlouvu, aby ho mohlo nahradit Španělem Fernandem Alonsem.

Felipe Massa a Kimi Räikkönen s vozem Ferrari F2008

Alonso i Räikkönen poslední dobou také bývají spojováni s volnou sedačkou u týmu Red Bull po končícím Marku Webberovi. Ačkoli v případě Španěla jsou to pouze spekulace, u Fina je to velmi pravděpodobné, protože snahu o jeho získání přiznal sám šéf Red Bullu Christian Horner.

Nicméně mluvčí týmu Ferrari trvá na tom, že Ferrari se momentálně o trh s jezdci vůbec nezajímá a že naplno podporuje Felipeho Massu i Fernanda Alonsa navzdory tomu, že Španěl má poslední dobou kritické výtky k vozu Ferrari a údajně vztah mezi ním a týmem skřípe. Rozhodně tomu nepomohlo ani to, že manažer Fernanda Alonsa se se šéfem Red Bullu skutečně sešel poté, co prezident Ferrari Montezemolo Španěla po jeho kritice veřejně napomenul.

Sdílejte na:
Zavřít