Ferrari může přerušit dominanci Mercedesu, věří Ecclestone

Ferrari může přerušit dominanci Mercedesu, věří Ecclestone

Boss Formule 1 věří, že letošní sezona by mohla být oproti posledním dvěma ročníkům o poznání vyrovnanější. Doufá v konkurenceschopnější Ferrari i návrat Red Bullu.

Mercedes získal v posledních dvou letech z 38 závodů 32 vítězství. Absolutně dominoval celému šampionátu Formule 1, získal dva mistrovské tituly a jezdci týmu v obou sezonách obsadili první dvě pozice v šampionátu jezdců.

Už v roce 2015 se pro německý tým začala rýsovat konkurence. Ferrari s novou posilou Sebastianem Vettelem získalo tři vítězství a ukázalo, že v nejbližší době bude pro stáj z Brackley velkou hrozbou.

Ecclestone věří, že tento trend bude pokračovat i v letošním roce a italský tým dominanci Mercedesu definitivně přeruší. „Doufám, že Ferrari se dostane do pozice, ze které bude pro Mercedes silnou konkurencí. Věřím tomu. To samé bych si přál i u Red Bullu,“ řekl boss Formule 1 pro oficiální web australské Grand Prix.

„Ale Nico bude po famózním závěru loňské sezony také ve formě. Pokud si ti dva (Hamilton s Rosbergem) budou brát body navzájem, mohlo by to být opravdu zajímavé. Nemám žádné predikce, je to jen mé osobní přání. Uvidíme, jak to všechno dopadne,“ řekl dále.

Bernie se také nechal slyšet, že by kalendář Formule 1 v nejbližší době rád ještě více rozšířil, i když ten letošní čítá už 21 velkých cen. „Před několika lety jsem si myslel, že 16 závodů je mnoho. A vidíte. Navíc tu máme zajímavé místo v Jižní Africe, kde bychom chtěli něco vymyslet,“ drží fanoušky v napětí Ecclestone.

Sdílejte na:
Zavřít