Ferrari hledá důvody špatné výkonnosti

Ferrari hledá důvody špatné výkonnosti

Šéf Ferrari Stefano Domenicali ví, že jeho tým musí před nadcházející Velkou cenou Německa, která se jede již příští víkend, najít odpovědi na otázky, proč byla rychlost italských vozů na Silverstonu tak nízká.

Právě Fernando Alonso byl před tímto závodním víkendem jedním z hlavních favoritů na zisk vítězství v britské Grand Prix, protože právě vysokorychlostní okruhy vozům z Maranella svědčí.

Plány na zisk dalšího triumfu ve Velké ceně se ale dočkaly značných trhlin již v sobotní kvalifikaci, kde se Ferrari nedařilo podle představ a čas Fernanda Alonsa stačil jen na desáté místo.

Ačkoli se opět potvrdilo, že italský tým je lepší hlavně v nedělních závodech, vedení týmu nebylo s výkonností vozu rozhodně spokojeno. Štěstí ale tento víkend stálo při španělském jezdci, který po brilantní stíhací jízdě v závěru závodu dokázal na čerstvých pneumatikách postoupit z osmé příčky až na stupně vítězů, díky odpadnutí Sebastiana Vettela navíc stáhl i svou ztrátu na první místo v šampionátu.

„S výkonností našeho vozu v tomto závodním víkendu rozhodně nemůžeme být spokojeni,“ řekl po Grand Prix na okruhu Silverstone Domenicali. „Máme nyní dva nebo tři dny na to, abychom zanalyzovali, co přesně se tento víkend odehrálo špatně.“

„Podle všeho za nízkou rychlostí našeho vozu nestojí jen drobné detaily, bude to větší problém, který musíme před závodem v Německu najít a vyřešit jej, abychom v příštích závodech opět patřili mezi favority na vítězství, což je pro nás v současné fázi sezóny to nejdůležitější,“ prozradil dále.

Technické problémy Sebastiana Vettela a jeho následné odstoupení znamenají, že Fernandu Alonsovi se povedlo stáhnout ztrátu na úřadujícího šampióna a lídra aktuálního pořadí jezdců na 21 mistrovských bodů.

Domenicali nabádá svůj tým, že nyní budou dobré výsledky potřeba co nejvíce, vzhledem k tomu, že v boji o první pozice v závodech i šampionátu začíná velmi rychle růst konkurence.

„Viděli jsme nyní, že nejen Red Bull je naším největším soupeřem v boji o titul, ale také Mercedes, kterému se podařilo vyřešit problémy s degradací pneumatik,“ nezapomněl si šéf italského týmu rýpnout do Mercedesu, který před několika týdny testoval pneumatiky Pirelli za neúplně jasných podmínek.

„Náš cíl je vyhrát šampionát, pokud toho ale chceme dosáhnout, musíme náš vůz zlepšit,“ zakončil rozhovor osmačtyřicetiletý Ital, který ve vedení stáje působí již od roku 2008.

Sdílejte na:
Zavřít