Ferrari chce zlepšit kvalifikace, ale ne na úkor závodů

Ferrari chce zlepšit kvalifikace, ale ne na úkor závodů

Italské Ferrari přiznává, že by rádo zlepšilo svou formu v kvalifikacích, nicméně nechce, aby na to tým doplatil v závodních výsledcích.

Fernando Alonso startoval do svého domácího závodu z pátého místa, i po strategii čtyř zastávek v boxech si ale před španělským publikem připsal své druhé vítězství v sezóně.

Byť vůz F138 patří v současném startovním poli k těm, které umí nejlépe pracovat s pneumatikami, vedení maranellského týmu si dobře uvědomuje, že pokud chce Alonso v průběhu sezóny opět bojovat o titul, bude potřeba zapracovat na kvalifikačních výsledcích.

Stefano Domenicali ale zdůraznil, že zlepšení v kvalifikaci nemůže být provedeno na úkor formy rudých vozů v jednotlivých závodech. Pravděpodobně naráží na formu Mercedesů, kteří jsou v kvalifikaci jedni z nejkonkurenceschopnějších, v závodech s jim ale nedaří.

„Priority pro nadcházející závody jsou jasné, je potřeba zlepšit se v kvalifikacích, protože nás čekají závody, kde není tak snadné předjíždět,“ uvědomuje si šéf italského týmu.

„Věděli jsme, že klíčová pro úspěch na okruhu v Barceloně bude strategie, ale ne v každém závodě se vám to může povést. Musíme se tedy hlavně zlepšit v kvalifikacích, nechceme ale dopustit, že tím ztratíme na formě v závodech,“ upozorňuje Domenicali.

„Tento víkend byl pro nás velmi důležitý, mohli jsme vidět, jako moc se zlepšila konkurence a jak jsme na tom v porovnání s ostatními,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít