Ferrari: Čeká nás ještě hodně práce

Ferrari: Čeká nás ještě hodně práce

Tým z Maranella poprvé od představení nového monopostu naznačil, že v průběhu předsezónních testů Ferrari zatím nepodává takové výkony, jaké si stáj před začátkem slibovala.

Po třech dnech důkladných testů nového vozu F2012 ve španělském Jerezu Ferrari přiznalo, že je tak trochu zklamáno tím, v jaké fázi se nový vůz v současné chvíli nachází, hlavně z důvodu velmi malého pokroku. I tak ale italský tým neztrácí hlavu a věří, že na startu prvního závodu budou rudé vozy stát co nejvýše na startovním roštu.

Zatímco Red Bull a McLaren již přiznali, že jsou s vývojem nového vozu spokojeni, Ferrari před začátkem nové sezony čeká ještě velká spousta práce. „Vůz celkově není až takovým zklamáním, nicméně je tu ještě hodně bodů, ve kterých je třeba se před začátkem nové sezony zlepšit,“ řekl technický ředitel Pat Fry.

„Samozřejmě že několik prvních testovacích dnů neovlivní, zda-li bude nadcházející sezona úspěšná či ne, ale ty stovky odjetých natestovaných kol vám rozhodně pomohou odebrat se správným směrem,“ řekl dále Fry. „Ferrari je samozřejmě tým, který již několik let patří mezi absolutní špičku Formule 1, takže nám obavy v tom, že by vůz  před novou sezonou nedokázal řádně připravit.“

Sdílejte na:
Zavřít