Fernando Alonso v Austrálii závodit nebude, dal na rady lékařů

Fernando Alonso v Austrálii závodit nebude, dal na rady lékařů

Lékaři potvrdili, že Fernando Alonso je po zdravotní stránce celkem v pořádku, závodit v prvním závodě letošní sezóny na okruhu v australském Melbourne mu ale nedoporučují. Nahradí jej Kevin Magnussen.

„Lékaři Fernandovi doporučili, aby se po otřesu mozku, který utrpěl 22. února v Barceloně, vyvaroval aktivitám, které by mohly způsobit další otřes mozku krátce po tom předchozím. U profesionálních sportovců je to normální lékařský postup. Aby se předešlo dalším problémům, lékaři mu doporučili vynechat nadcházející Velkou cenu Austrálie,“ uvedla stáj McLaren v oficiálním prohlášení.

Španělský pilot dal na rady lékařů a prvního závodu tohoto roku, který se koná už 15. března, se nezúčastní. V jeho monopostu jej nahradí rezervní pilot týmu McLaren Kevin Magnussen. Účast Fernanda Alonsa v příštím závodním víkendu v malajském Sepangu by už ale měla být téměř samozřejmostí.

„Smolné okolnosti, ale jsem nadšený, že mohu závodit v Melbourne. Už se nemůžu dočkat,“ napsal na sociální síť Twitter Kevin Magnussen, kterému se vloni na okruhu Albert Park nesmírně dařilo a při své premiéře si vyjel (po diskvalifikaci Daniela Ricciarda) druhé místo. „Bude těžké nebýt v Austrálii, ale chápu doporučení lékařů. Druhý náraz za 21 dní je velké ne. Odpočítávám čas do závodu v Malajsii,“ dodal španělský závodník Fernando Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít