Felipe Nasr rokuje s týmem Force India, avizují německá média

Felipe Nasr rokuje s týmem Force India, avizují německá média

Německý tisk informuje, že Felipe Nasr je jedním z hlavních kandidátů na zisk závodní sedačky v týmu Force India, kde by nahradil Nica Hülkenberga, který stáj opouští a míří do Renaultu.

Už minulý týden došlo k oficiálnímu potvrzení toho, o čem se už týdny šuškalo. Nico Hülkenberg totiž opustil tým Force India a zamířil do Renaultu, kde věří v lepší zítřky. Francouzský konstruktér sice nyní patří na chvost startovního pole, s novými pravidly a dostatečným množstvím finančních prostředků by ale už příští rok mohl značně zamíchat kartami.

Nabízí se tedy otázka, kdo se ujme volné závodní sedačky u stáje Force India. Podle německého Auto Motor und Sport je nejvážnějším kandidátem Felipe Nasr, brazilský závodník, který aktuálně působí ve službách Sauberu. Jezdec sice na první letošní body stále čeká, v loňském roce s konkurenceschopnějším vozem však zaznamenal 27 bodů a po odchodu Felipeho Massy má jistotu, že Bernie Ecclestone chce na startovním roštu Formule 1 udržet alespoň jednoho Brazilce.

Nasr by byl také zdrojem nemalých finančních prostředků, stojí za ním totiž silný sponzor v podobě Banco do Brasil, který by nového působiště mohl přinést až 15 milionů dolarů. Kandidátů na toto volné místo je ale celá řada. Vedle samotného Nasra také Pascal Wehrlein, Esteban Ocon, Jolyon Palmer, či Esteban Gutiérrez. Nikdo z nich nemá budoucnost jistou. Ze seznamu nedávno vypadl Valtteri Bottas, jehož potvrzení setrvání u Williamsu už má být pouhou formalitou.

Sdílejte na:
Zavřít