Facka z Mexika je pro nás dobrou lekcí, říká šéf Ferrari Arrivabene

Facka z Mexika je pro nás dobrou lekcí, říká šéf Ferrari Arrivabene

Temperamentní šéf Ferrari Maurizio Arrivabene nesmutní. Ani jeden vůz jeho týmu v nedělní Velké ceně Mexika neviděl cíl, na situaci ale nahlíží pozitivně.

Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen neviděli cíl nedělní Velké ceny Mexika. Oba piloti odstoupili po kolizi. Podobná věc se slavné stáji Ferrari stala naposledy během závodu v Austrálii roku 2006. Šéf stáje Arrivabene nevidí celou situaci jako neúspěch. Věří, že stáj si z takové zkušenosti odnese ponaučení.

„V průběhu letošní sezony jsme se dotkli nebes, nyní jsme se dotkli dna,“ uvedl temperamentní Ital. „Je to dobrá lekce pro nás všechny. Připravíme sami sebe a celý týmový charakter na nadcházející ročník. Nechci Kimiho ani Seba obviňovat. My se jim nemáme za co omlouvat a oni se nemají za co omlouvat nám. Jsme jeden tým.“

Räikkönen podruhé ve třech závodech kolidoval s Valtterim Bottasem, na rozdíl od závodu v Rusku, kde musel odstoupit pilot Williamsu, se nyní v Mexiku netrestalo. Arrivabene s tím souhlasí. „Byly to závodní incidenty. Stalo se to v Rusku, stalo se to tady. To je Formule 1,“ řekl dále. „Nejdůležitější je, že se nikdo nezranil a po stránce bezpečnosti je vše v pořádku. Navíc je to pro diváky velká show. Nemůžeme nikoho vinit,“ dodal boss týmu.

Sdílejte na:
Zavřít