F4 na Hockenheimu: Dotáhne Schumacher Mawsona?

F4 na Hockenheimu: Dotáhne Schumacher Mawsona?

Za dva týdny se na Hockenheimringu musí rozhodnout o mistrech německé Formule 4 a ADAC-GT-Masters. Mick Schumacher ale bude ke zisku titulu potřebovat velkou porci štěstí.

Situace v německém mistrovství Formule 4 je relativně jasná. V tomto šampionátu se rozdávají body každý víkend sice třikrát, dvacetiletý Australan Joey Mawson již ovšem má na svého jediného zůstávajícího soupeře ohromný náskok 39 bodů. Dobrá, Mawsonův velký rival Mick Schumacher může v Hockenheimu „udělat“ maximálně 75 bodů, při Australanově spolehlivém a přesto často nedosažitelném stylu se zdá být spíše pravděpodobné, že Joey bude slavit již před poslední jízdou v neděli…

Oba se již poohlížejí po šampionátech a týmech pro příští sezonu a nepřekvapilo by, kdyby na sebe novu narazili v GP3 nebo Formuli 3. „Vyučeno“ budou mít ve Formuli 4 po Hockenheimu i Mike Ortmann, Kim-Luis Schramm a Thomas Preining. Také tito špičkoví jezdci se letos několikrát doporučili pro vyšší cíle. Zajímavé jistě bude i pozorovat závěr sezony tří děvčat v poli, z nichž letos přesvědčila především nejmladší jezdkyně šampionátu Sophie Floerschová.

Tohoto roku velmi zdravý šampionát ADAC-GT-Masters viděl na startu předešlých dvanácti závodů nabité pole sestávající zpravidla ze tří desítek vozů. Do Hockenheimu přicestuje po relativně vyrovnaném průběhu sezony ještě deset pilotů s matematickou nadějí na zisk titulu. Zatímco jsou při možném maximálním zisku padesáti bodů naděje Raggingera s Renauerem (Herberth-Porsche), Estreho (KUES-Porsche) a Ludwiga s Aschem (Zakspeed-Mercedes) již jen čistě teoretického rázu, mohou si Američan Connor de Phillippi, Francouz Jules Gounon a Němci Christopher Mies, Daniel Keilwitz a David Jahn  přesně vypočítat, jaké výsledky budou potřebovat, aby se stali následníky obhájců titulu Asche a Ludwiga.

Nejlepší karty při tom budou mít de Phillippi a Mies, jejichž Audi R8LMS stáje Land Motorsport má před oběma závěrečnými závody v Hockenheimu náskok dvou bodíků na Callaway-Corvettu C7 Gounona a Keilwitze. Jahn, kterého podpoří tovární pilot Porsche Estre, nastoupí v roli lehkého outsidera s odstupem 30 bodů. 

Bodová situace před posledními závody sezony

ADAC-Formel 4

1. Joey Mawson             324 b.
2. Mick Schumacher      285 b.
3. David Ortmann           223 b.
4. Kim Luis Schramm     163 b.
5. Thomas Preining      142,5 b.

ADAC-GT-Masters

1. De Phillippi/Mies      146 b.
2. Keilwitz/Gounon       144 b.
3. Jahn                         116 b.
4. Ludwig/Asch            104 b.
5. Estre                        100 b.

Sdílejte na:
Zavřít