F3 ve Spielbergu: Max Verstappen jednou nohou u Red Bullu?

F3 ve Spielbergu: Max Verstappen jednou nohou u Red Bullu?

Lídři evropského mistrovství formule 3, Esteban Ocon a Max Verstappen letos poprvé ukázali nervy a při závodech na Red Bull Ringu často chybovali. Všechny tři závody evropského šampionátu F3 na Red Bull Ringu vyhráli jezdci stáje Jagonya Ayam Trevora Carlina. Zajímavé věci se děly i za kulisami, kde vedl dr. Helmut Marko rozhovory ohledně budoucnosti senzačního Verstappena.

Při osmém podniku evropského šampionátu formule 3 na sluncem prosvíceném Red Bull Ringu to kupodivu nebyli oba dosavadní dominátoři ročníku, Francouz Esteban Ocon a Nizozemec Max Verstappen, kdo udával tempo na špičce.

Již v prvním závodě ovládli dění na trati jezdci týmu Jagonya Ayam Trevora Carlina, a to především díky přehnané rivalitě Ocona a Verstappena: oba favorité se v boji o vedení srazili hned v první zatáčce a ztratili mnoho času. Ocon po stíhací jízdě dojel jen 13., zatímco měl Verstappen více štěstí a byl klasifikován jako pátý. Závod vyhrál s přehledem Carlinův tandem ve složení Tom Blomqvist a Antonio Giovinazzi.

Ital Giovinazzi zcela ovládl druhý závod v neděli, byl ale penalizován za formální prohřešek při jízdě za vodícím vozidlem a vítězství tak spadlo do klína krajanovi Antoniovi Fuocovi. Junior Squadry Ferrari vyhrál před Blomqvistem, zatímco jaksi bledý Verstappen dojel po kolizi s Kingem mimo body a Ocon po srážce s Rosenqvistem závod nedokončil.

Třetí závod víkendu skončil dalším úspěchem vozů v pomalování KFC. Vyhrál po zásluze Giovinazzi před Blomqvistem. Verstappen tentokrát havaroval s Fuocem v souboji o čtvrté místo, za což byl penalizován. Potrestán byl i Ocon – jel příliš rychle za neutralizace. Oba tak zůstali bez bodů, v celkovém hodnocení ale stále ještě drží první dvě místa.

Max Verstappen může i tak spokojeně hledět do budoucnosti. Do Spielbergu se přijel podívat i sportovní vedoucí Red Bullu, dr. Helmut Marko – a to jistě nejen proto, aby předával vítězům poháry. Marko vedl rozsáhlé rozhovory s Maxovým otcem, Josem Verstappenem o možnostech, které by měl mladík v náruči Red Bullu. Šestnáctiletý jezdec má ve formuli 3, jeho první sezoně v závodních vozech vůbec, očividně již vyučeno a pošilhává směrem vyšších tříd. Dle insiderů má Jos Verstappen na stole ležet i konkrétní nabídku sportovního oddělení Mercedesu – pan Marko se tedy musí snažit…

 

Celkový stav evropského šampipnátu F3 po osmi podnicích:

1. Esteban Ocon            379 b.

2. Jos Verstappen          285 b.

3. Tom Blomqvist            269 b.

4. Lucas Auer                 242 b.

5. Antonio Fuoco            195 b.  

 

Sdílejte na:
Zavřít