Ericsson vyhlíží nové angažmá, jeho snem je Williams

Ericsson vyhlíží nové angažmá, jeho snem je Williams

Marcus Ericsson přiznal, že je v kontaktu s několika týmy, které mají mít pro příští sezonu volnou závodní sedačku. Na vrcholu tohoto seznamu je Williams, do kterého by švédský pilot zamířil nejraději.

Aktuální pilot Sauberu působí v týmu už druhým rokem, v letošní sezoně však stále čeká na první mistrovské body. Celkově jsou výkony týmu velkým zklamáním a stáj je v Poháru konstruktéru na posledním místem, jeden bod za Manorem. Ericssonovi končí smlouva s letošní sezonou a švédský pilot stále neví, kde bude v příštím roce působit. „Zatím není nic rozhodnuto, ale doufám, že budu co nejdříve vědět, co bude dál,“ říká.

„Cílem číslo jedna je, abych zůstal ve Formuli 1 a to s co možná nejlepším vozem. Hovoříme s několika týmy, včetně Sauberu, rozhodnuto snad bude v následujících týdnech,“ věří Ericsson, který přiznal, že dále jedná s Renaultem, Force Indií a Manorem. „Hovoříme se všemi týmy, kde by bylo možné v příštím roce působit, včetně Manoru. Myslím, že je důležité komunikovat se všemi týmy a udržet si tak přehled.“

„Čeká mě čtvrtá sezona ve Formuli 1 a já bych opravdu rád působil v konkurenceschopném týmu a ukázal, čeho jsem schopný. Mám pocit, že jsem vždy odváděl maximum, ale nemohl jsem to nijak dokázat,“ řekl dále švédský pilot, který přiznal, že nejatraktivnějším místem na startovním roštu by pro něj byla závodní sedačka Williamsu.

Sdílejte na:
Zavřít