ELMS: Druhý podnik ELMS v Monze ovládli Hirakawa, Rojas a Roussel

ELMS: Druhý podnik ELMS v Monze ovládli Hirakawa, Rojas a Roussel

Do druhého podniku mistrovství European Le Mans Serie v Monze se přihlásilo zdravé pole 36 vozů. Z toho 12 prototypů třídy LMP2, 17 třídy LMP3 a sedm vozů GT.

Nejrychlejší čas dopolední kvalifikace zajel Francouz Enzo Guibbert na Orece 07 týmu Graff, o kterou se měl odpoledne dělit s Trouilletem a Petitem. Druhý nejrychlejší byl Nicolas Lapierre na stejném voze stáje Dragonspeed, jehož střídali Hedman a Hanley.

Tyto dva vozy dominovaly za krásného slunečného počasí první polovinu 4hodinovky v královském parku, přičemž většinou vedl výborně naladěný Guibbert.

Rozdílné taktické pojetí závodu a především rozdíly ve výkonnosti jednotlivých pilotů se v dalším průběhu závodu postaraly o to, že před závěrečnou a rozhodující půlhodinkou znělo pořadí: G-Drive-Oreca (Hirakawa/Rojas/Roussel), High-Class-Dallara (Andersen/Fjordbach), Villorba-Dallara (Lacorte/Sernagiotto/Bellicchi), Dragonspeed-Oreca (Lapierre/Hanley/Hedman), Algarve-Ligier (Roda/McMurry/Pizzitola) a Graff-Oreca polemanů.

Zkušený Japonec Ryo Hirakawa s přehledem hospodařil se svým 20sekundovým náskokem na silnou Dallaru P217 dánského týmu High-Class a když musel Anders Fjordbach 10 minut před koncem ke krátkému dotankování, bylo o vítězi rozhodnuto ve prospěch stáje G-Drive. O druhé místo se za to vyvinul pěkný souboj, jenž vyřešil povedený manévr Bena Henleye v šikaně Roggia 2 minuty před koncem ve prospěch Orecy týmu Dragonspeed. Čtvrtý dojel Paul Petit na Graff-Orece, jenž byla nejrychlejší kvalifikace.

Třída LMP3 skončila dvojitým vítězstvím týmu bývalého šampiona WTCC Yvana Mullera, M.Racing-YMR posádek Capo/Creed a Cougnaud/Jung/Ricci. V malé skupince vozů GT se prosadil JMW-Ferrari 458 Fannina, Smitha a Cockera.   

Výsledek 4h di Monza šampionátu ELMS

1. Hirakawa/Rojas/Roussel, G-Drive-Oreca
2. Lapierre/Hanley/Hedman, Dragonspeed-Oreca
3. Andersen/Fjordbach, High-Class-Dallara
4. Guibbert/Trouillet/Petit, Graff-Oreca
5. Lacorte/Sernagiotto/Bellicchi, Villorba-Dallara

Sdílejte na:
Zavřít