Ecclestone: Pirelli se vrátí k loňským pneumatikám

Ecclestone: Pirelli se vrátí k loňským pneumatikám

Boss Formule 1 Bernie Ecclestone prohlásil, že se Pirelli po velké kritice z řady týmů vrátí k loňské specifikaci pneumatik.

Po velké vlně kritiky především ze strany týmů Red Bull a McLaren se dodavatel pneumatik pro Formuli 1, italská společnost Pirelli, vrátí k loňské specifikaci závodních pneumatik.

Šéf Formule 1 Bernie Ecclestone prohlásil, že Pirelli již usilovně pracuje na změnách svých letošních pneumatik, které by měly v důsledku napodobit pneumatiky z loňské sezóny a zajistit vyrovnané závody, jako tomu bylo v minulém ročníku.

Pirelli již dříve řeklo, že udělá pneumatiky takové, jaké si je bude F1 přát, ale může to vést k tomu, že Red Bull získá další titul v řadě.

Pokud ke změně pneumatik skutečně dojde, můžeme očekávat vlnu kritiky ze strany týmů, jako jsou Lotus, Ferrari nebo Mercedes, kterým letošní směsi naopak vyhovují. Dá se předpokládat, že týmy budou argumentovat především nadržováním týmu Red Bull, jenž v dřívějších sezónách dominoval a letos se kvůli pneumatikám trápí.

Sdílejte na:
Zavřít