Ecclestone má pochybnosti o nových křídlech

Ecclestone má pochybnosti o nových křídlech

Bernie Ecclestone si není zcela jistý, že flexibilní přítlačná křídla, která jsou od nové sezóny povoleny, jsou tou správnou cestou k lepším a atraktivnějším Velkým cenám Formule 1.

Ačkoli byla flexibilní křídla představena jako novinka, která má pomoci k lepší show a atraktivnějším závodům, Bernie Ecclestone je v tomto ohledu poněkud skeptický. Po předsezónních testovacích jízdách je totiž přesvědčen, že tato technická novinka nepřinese takový efekt, jaký veřejnost očekává. Myslí si, že jsou mnohem lepší a zajímavější způsoby, jak zatraktivnit Velké ceny vozů Formule 1.

„Je velmi pravděpodobné, že se v průběhu sezóny dočkáme protestů,“ míní Ecclestone. „Nejenže flexibilní křídla nepřinesou dostatečný efekt, ale navíc mohou být i velmi nebezpečná. Uvidíme, co nabídnou první závody sezóny.“

„Myslím si, že jsou mnohem lepší způsoby, jak zatraktivnit závody Formule 1. Pokud by kupříkladu v loňské sezóně platil systém udělování medailí, Sebastian Vettel i Fernando Alonso by měli pět zlatých medailí. Jenže oba mi měli stejný počet stříbrných i bronzových a rozhodoval by tudíž počet čtvrtých míst, to je neuvěřitelný thriller. Jezdci zkrátka chtějí vítězit, pokud ale jde o souboje o třetí či čtvrté místo, již se jim nechce tolik riskovat. Podle mne je to způsob, jak udělat závody zajímavějšími,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít