Ecclestone: Indie je na F1 připravena

Ecclestone: Indie je na F1 připravena

Berne Ecclestone potvrdil, že nový okruh Buddh International Circuit je připraven na to, aby 30. října letošního roku hostil závody šampionátu vozů Formule 1.

Delegát FIA Charlie Whiting přesunul svou závěrečnou návštěvu nově vybudovaného okruhu až na září, aby se ujistil, že je trať plně vybavena a připravena na pořádání Velké ceny vozů Formule 1. Promotér Formule 1 Bernie Ecclestone se nicméně domnívá, že nehrozí, aby Indie nečekaně vypadla z letošního kalendáře.

„V hloubi duše jsem přesvědčený, že indický okruh bude jedním z nejkrásnějších v celém kalendáři,“ řekl Bernie Ecclestone. „Přípravy a následně kontrola budou dokončeny včas, o tom jsem přesvědčen. Vše probíhá podle předem stanoveného plánu.“

„Formule 1 míří do indické metropole jako naprostý nováček, preferovaným sportem je tu především kriket, ale i motorismus si zde jistě nalezne zalíbení,“ řekl dále. „Indie patří mezi nejvýznamnější ekonomické státy celé planety, takže je velmi důležité, že se Formule 1 dostane i sem,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít