Ecclestone: Dobrá forma Ferrari je důležitá pro celou F1

Ecclestone: Dobrá forma Ferrari je důležitá pro celou F1

Bernie Ecclestone přiznal, že rád vidí Ferrari znovu na špici startovního pole. Je to totiž dobré pro celou Formuli 1, tvrdí.

Po nepovedené sezoně 2014, ve které se slavné italské stáji nepovedlo ani jednou zvítězit a maximem byla dvě pódia, se Ferrari novu vrátilo na špici startovního pole. Zásluhou Sebastiana Vettela letos stáj z Maranella posbírala tři vítězství a v roce 2016 má být pro Mercedes největší konkurencí.

Když redakce La Gazzetta dello Sport položila Berniemu Ecclestonovi otázku, co je na sezoně 2015 nejvíce pozitivní, odpověděl: „Mohu odpovědět jediným slovem: Ferrari. Jejich návrat na vítěznou vlnu byl důležitý nejen pro mě, ale také pro celou Formuli 1. Všichni jsme na to čekali.“

Ecclestone chválil také samotného Sebastiana Vettela, který vybojoval všechna letošní vítězství Ferrari. Německého závodníka řadí mezi čtveřici nejlepších pilotů moderní éry. „Je tu mnoho závodníků, kteří by mohli bojovat o vítězství, ale nejsou tak výrazní. Vettel měl většinou dobrý vůz, ale ukázal se také jako kvalitní závodník. Zahrnul bych ho do nejlepší čtveřice s Lewisem Hamiltonem, Michaelem Schumacherem a Fernandem Alonsem,“ řekl promotér Formule 1.

V samotném závěru rozhovoru Ecclestone přiznal, že nemá žádné pochybnosti o dlouhodobém udržení italské velké ceny v kalendáři Formule 1. „Najdeme společné řešení. Nemám žádné pochybnosti o tom, že Itálie si zajistí dlouhodobou budoucnost v šampionátu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít