Druhý den testů pro Vettela

Druhý den testů pro Vettela

Jezdcům dnes komplikovalo život počasí.

Do druhého dne prvních předsezonních testů výrazně promluvilo počasí. Ráno, potažmo v poledne, nebyl na trati příliš velký provoz a to z důvodu chladných teplot. Vzhledem k tomu, že odpoledne mělo dojít ke zlepšení podmínek na trati, byla dnes zrušena přestávka na oběd, která měla přijít na řadu od 13:00 do 14:00. Tak se skutečně stalo a piloti si v odpoledních hodinách zajezdili mnohem více. Počasí se znovu ozvalo zhruba hodinu před koncem, kdy se na trať snesly dokonce sněhové vločky! Dokonce se našlo pár pilotů, kteří trať lehce pokrytou sněhem okusili.

Nejrychlejší čas dnešního dne si připsal Sebastian Vettel s Ferrari. Němec zajel čas 1:19,673 a to na měkké směsi pneumatik. Zároveň se stal také nejpilnějším jezdcem dnešního testovacího dne, když na okruhu v Barceloně odkroužil dohromady 98 kol. Hranice 100 kol dnes nebyla pokořena. Druhé místo obsadil stejně jako včera Valtteri Bottas, který na čtyřnásobného mistra světa z let 2010,2011,2012 a 2013 ztratil 303 tisícin sekundy. Nutno však dodat, že Fin na rozdíl od Vettela zajel své maximum na pneumatikách střední specifikace. Na třetím místě skončil pilot Mclarenu Stoffel Vandoorne. Na Belgičanově voze ale byly během jeho nejrychlejšího kola obuty hyperměkké pneumatiky. Ani dnešní den navíc nebyl pro stáj z Wokingu bezproblémový. Po včerejších potížích s maticí kola, kvůli kterým upadlo Fernandu Alonsovi pravé zadní kolo, se dnes Mclaren potýkal s problémy na výfukovém systému a Stoffel Vandoorne tak za celý den absolvoval pouhých 37 kol, což je ještě méně, než včera Fernando Alonso. Španěl včera absolvoval o čtyři kola více. Ani letošní testy tak nezačínají pro Mclaren nikterak skvěle.

Na růžích ustláno dnes neměl ani Red Bull, který včera spolu s Danielem Ricciardem zvítězil. Rakouská stáj dnes v poledne řešila potíže s únikem paliva. Odpoledne již ale bylo vše v pořádku a Max Verstappen odjel 67 kol a zajel čtvrtý nejrychlejší čas.

U Toro Rosso, ve kterém včera Brendon Hartley odjel celkem 93 kol, šlo i dnes vše bez potíží a Pierre Gasly, který dostal příležitost dnes, se umístil na šesté pozici s 82 odjetými koly, což je znovu velmi slušná vzdálenost. Zdá se, že Honda udělala ohledně spolehlivosti své pohonné jednotky znatelný krok vpřed.

Ve voze Williams se dnes objevil Robert Kubica, který ve voze stáje z Grove testoval odpoledne, kdy vystřídal Sergeje Sirotkina, jenž seděl v kokpitu Williamsu dopoledne. Polák odjel 48 kol a skončil na sedmé pozici. Lépe se dnes vedlo Force Indii, která včera dala příležitost svému vývojovému jezdci Nikitovi Mazepinovi, který ovšem již po 22 kolech skončil v kačírku a tím včerejší program indické stáje skončil. Dnes ve voze seděl Esteban Ocon, který absolvoval celkem 79 kol. Francouz se dnes umístil na deváté pozici. Dá se ale předpokládat, že svou skutečnou rychlost zatím Force India neukázala.

Stejně jako včera zavlála dnes na Circuit de Catalunya vlajka červené barvy ve dvou případech. Tu první měl na svědomí jediný nováček letošní sezony Charles Leclerc. Monacký pilot stáje Alfa Romeo Sauber zastavil ve 13:36 se svým vozem ve čtvrté zatáčce. I přesto ovšem dnes absolvoval slušnou porci 81 kol a obsadil desátou pozici, když zajel o pouhých šest tisícin sekundy rychlejší čas než Kevin Magnussen s vozem Haas, který se dnes umístil na poslední příčce s počtem 35 absolvovaných kol. Podruhé se „začervenalo“ o 40 minut později kvůli nečistotám na trati ve druhé zatáčce.

Třetí den testů odstartuje zítra v 9:00 a bude trvat znovu do 18:00. Zda-li však bude zítra počasí k jezdcům vlídnější, to zůstává otázkou. Předpovídán je totiž déšť. Ve hře údajně dokonce byla a možnost, že by se zítra netestovalo a tento testovací den by si jezdci a týmy nahradili v pátek. K této změně je ovšem zapotřebí souhlas všech deseti týmů a jedna ze stájí měla dle německého webu Auto Motor und Sport hlasovat proti tomuto návrhu.

výsledky druhého dne testů

pořadí jezdec stáj čas specifikace pneumatik počet odjetých kol
1. Sebastian Vettel Scuderia Ferrari 1:19,673 měkká 98
2. Valtteri Bottas Mercedes AMG Petronas Motorsport 1:19,976 střední 94
3. Stoffel Vandoorne Mclaren F1 Team 1:20,325 hyperměkká 37
4. Max Verstappen Aston Martin Red Bull Racing 1:20,326 střední 67
5. Carlos Sainz jr. Renault Sport Formula One Team 1:21,212 měkká 65
6. Pierre Gasly Red Bull Toro Rosso Honda 1:21,318 měkká 82
7. Robert Kubica Williams Martini Racing 1:21,495 měkká 48
8. Sergej Sirotkin Williams Martini Racing 1:21,822 měkká 52
9. Esteban Ocon Sahara Force India F1 Team 1:21,841 měkká 79
10. Charles Leclerc Alfa Romeo Sauber F1 Team 1:22,721 měkká 81
11. Kevin Magnussen Haas F1 Team 1:22,727 měkká 35

 

 

Sdílejte na:
Zavřít