DRS bude pod žlutými vlajkami zakázáno

DRS bude pod žlutými vlajkami zakázáno

FIA oficiálně potvrdila, že jezdci Formule 1 již nebudou moci používat systém DRS, pokud budou v dané zóně nad okruhem vyvěšeny žluté vlajky.

Německý závodník Michael Schumacher se ve španělské Valencii dočkal vůbec prvních stupňů vítězů. Po závodě se ale musel obávat, že o tento výsledek přijde, Red Bull si totiž stěžoval, že německý závodník používal systém DRS pod žlutými vlajkami.

To pravidla Formule 1 nijak nezakazují, nicméně pilot má povinnost při vyvěšený žlutých vlajek v daném místě zpomalit. FIA chce ovšem předejít dalším podobným incidentům, proto používání systému pod žlutými vlajkami zakázala.

Toto nové pravidlo se vyzkoušelo již během Velké ceny Velké Británie, kdy kolidoval Maldonado s Pérezem. FIA okamžitě vydala nařízení, že týmy nesmí použít systém DRS až do doby, kdy bude situace bezpečná a žluté vlajky již nebudou vlát nad částí okruhu.

Podle britského Autosportu hodlá FIA takto postupovat vždy, jakmile budou v zóně DRS vyvěšeny žluté vlajky. Používání systému KERS zatím zakázáno ani nijak omezeno není, pilot má však i nadále povinnost zpomalit v daném místě tak, aby neohrožoval ostatní jezdce.

Sdílejte na:
Zavřít