Dle Briatoreho se již Williams rozhodl

Dle Briatoreho se již Williams rozhodl

Ačkoli stále nepřišlo žádné oficiální oznámení, o místě druhého pilota u Williamsu má již být rozhodnuto.

Alespoň to tvrdí Flavio Briatore. Italský podnikatel, který v minulosti působil v čele týmů Benetton a Renault, který jej roku 2009 propustil po odhalení skandálu „crashgate“, uspořádal před dvěma týdny na své oficiální facebookové stránce videochat, během kterého mu mohli fanoušci pokládat dotazy, které je zajímají. Jeden z fanoušků chtěl vědět, co si Briatore myslí o šancích Roberta Kubici na návrat do Formule 1 s týmem Williams.

Briatoreho odpověď zněla takto: „Je mi moc líto, že se Kubica nedokázal s Williamsem dohodnout. Mluvil jsem několikrát s jeho manažerem Nicem Rosbergem a vím, že všechno už bylo vyzkoušeno, ale ruský pilot přinese do týmu obrovský budget. Mluvíme zde o dvaceti milionech euro, zatímco Kubica může nabídnout pouze zhruba sedm až deset milionů. Je mi to moc líto, ani nevím, jak se ten Rus jmenuje,“ neodpustil si Briatore malé rýpnutí do Sergeje Sirotkina. „Pokud by se Kubica vrátil, byl by to pro Formuli 1 úspěch. Dle mého názoru je velmi podivné, že vedení Formule 1 nepodalo Robertovi pomocnou ruku,“ zakončil Briatore.

Spekulace o angažování Sergeje Sirotkina a neúspěchu Roberta Kubici tak stále sílí. Stáj z Grove zatím ovšem nic oficiálně nepotvrdila. Mělo by se tak ale stát již během tohoto měsíce.

Sdílejte na:
Zavřít