Di Resta je spokojen i bez pódia

Di Resta je spokojen i bez pódia

I přes ztrátu umístění na stupních vítězů je skotský závodník Paul di Resta s výsledkem Velké ceny Bahrajnu spokojený. Po dramatickém závodu skončil čtvrtý.

Di Resta do závodu startoval z páté pozice a již po kvalifikaci tvrdil, že umístění v nejlepší pětce rozhodně není nereálné. Skotovi se dařilo i v závodě a nakonec skončil na čtvrté příčce, ačkoli být závod o něco kratší, mohl být di Resta i na stupních vítězů.

Pilot stáje Force India si pro bramborovou medaili dojel s náskokem 14 sekund na Lewise Hamiltona.

„Samozřejmě, že při pomyšlení na stupně vítězů se může náš výsledek jevit jako zklamání, já jsem opravdu spokojený,“ řekl po závodě skotský závodník.

„Klíčem k úspěchu dnes byla správně zvolená strategie, což se nám podařilo dobře, Lotus to ale zvládl ještě o něco lépe a tudíž jsou oba vozy tohoto týmu před námi.“

„Myslím si ale, že odsud můžeme odjíždět spokojeni a s hlavou vzhůru, pokud bychom si dojeli pro podobný výsledek i v Malajsii, kde na to bylo zaděláno, rozhodně by to byl skvělý vstup do tohoto ročníku,“ uvědomuje si di Resta.

„Těšíme se do Barcelony, zároveň si ale uvědomujeme, že je potřeba na voze i nadále pracovat, máme nyní náskok na McLaren, ale i ten byl v Sakhiru velmi silný, takže i evropská část sezóny bude nesmírně vyrovnaná.“

„Věřím, že se v letošní sezóně podíváme na pódium a doufám, že to bude brzy,“ dodal skotský závodník po závodě v Bahrajnu.

Sdílejte na:
Zavřít