Di Resta by se angažmá u Ferrari nebál

Di Resta by se angažmá u Ferrari nebál

Skotský pilot se přiznal, že pokud by v blízké budoucnosti dostal příležitost závodit pro Ferrari, rozhodně by se této šance nezalekl.

Šestadvacetiletý jezdec si v letošním ročníku Formule 1 počíná velmi dobře, bodoval v sedmi z osmi Velkých cen, často dokonce z velmi podprůměrných kvalifikačních pozic.

Zdá se, že Red Bull s ním jako s náhradou za odcházejícího Marka Webbera pro příští sezónu ve svých plánech nepočítá, to ale neznamená, že by se skotský pilot nemohl v blízké budoucnosti dočkat příležitosti závodit pro jeden z top týmů. Nahlas se totiž opět začíná hovořit o nahrazení Felipeho Massy, který v posledních těch závodních víkendech čtyřikrát havaroval.

Pokud se tedy Ferrari rozhodne hledat pro příští rok novou tvář, která obsadí závodní sedačku vedle Fernanda Alonsa, Paul di Resta doufá, že bude alespoň jedním z kandidátu na zisk tohoto místa. Na škodu nejsou ani jeho italské kořeny, v roce 1950 totiž jeho dědeček emigroval do Skotska právě z italské Neapole.

„Taková příležitost by samozřejmě byla splněným snem,“ říká současný jezdec Force Indie. „Každý malý kluk, který se chce stát závodníkem, by jednou chtěl závodit pro tým jako je Ferrari, když mi navíc v žilách koluje italská krev, bylo by to pro mě o to více vzrušující,“ přiznává.

„Nyní se ale hodlám soustředit na svou práci, stejně jako ostatní. Zatím nemám jasno o tom, kde budu působit v nadcházející sezóně, ale důležité pro mě je, abych až do konce ročníku zůstal mezi vysoce postavenými jezdci, se kterými se eventuálně počítá i do těch nejlepších stájí,“ mapuje současnou situaci di Resta.

Skot zaznamenal v letošní sezóně již 36 mistrovských bodů a drží se na osmé příčce v pořadí jezdců, ani to nemůže zůstat bez povšimnutí top stájí startovního pole.

Pilota také zklamalo, že se jeho jméno neobjevuje na seznamu kandidátů, kteří by mohli po letošním ročníku nahradit Marka Webbera u stáje Red Bull. „Nic se s tím nedá dělat, snažím se dělat maximum pro to, abych jednou mohl sedět ve vítězném autě, ale rozhodnutí o tom, jestli to tak v blízké budoucnosti bude, nezáleží na mně,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít