Desáté místo bylo maximem, ví Verstappen

Desáté místo bylo maximem, ví Verstappen

Mladičký Max Verstappen znovu předvedl několik brilantních předjížděcích manévrů. Ani to ale nestačilo na lepší než desátou pozici, kterou ve Velké ceně Brazílie obsadil.

Nováček Formule 1 odstartoval do nedělního závodu na okruhu Interlagos z desáté pozice, po zastávkách v boxech se ale vždy musel na bodované příčky znovu prokousávat. Nakonec se mu to povedlo, dojel desátý a získal jeden mistrovský bod.

Svět znovu uchvátil dvěma předjížděcími manévry. Nejprve si poradil s Felipem Nasrem na voze Sauber a později vyškolil také Sergia Péreze ze stáje Force India. S mexickým závodníkem to byl velmi těsný souboj, nechybělo moc a mohlo dojít ke kontaktu. Verstappen ale situaci s přehledem ustál a i díky tomu dnes bodoval.

„Bylo to dnešní maximum,“ řekl po závodě nizozemský pilot. „Chyběla nám maximální rychlost. Všiml jsem si, že Sergio (Pérez) bojuje se svými pneumatikami a pomaleji najel do poslední zatáčky. Zaútočil jsem na něj v té první a povedlo se. Byl to férový souboj,“ zhodnotil svůj moment závodu.

„Byl to velmi těžký závod. Zatímco jsem se snažil útočil na závodníky přede mnou, ostatní piloti na mě zezadu také dotírali. To, že dnes odcházím s bodem, považuji za úspěch. Více jsme dnes dokázat nemohli,“ dodal Verstappen.

Sdílejte na:
Zavřít