Dennis popřel, že by Alonso před nehodou utrpěl ránu elektrickým proudem

Dennis popřel, že by Alonso před nehodou utrpěl ránu elektrickým proudem

Ron Dennis zcela jasně popřel spekulace o tom, že by španělský závodník Fernando Alonso utrpěl před jeho nehodou ránu elektrickým proudem. Pilot strávil tři noci v nemocnici a závěrečných testů v Barceloně se nezúčastní.

Dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006 strávil po nehodě ve druhé várce předsezónních testů ve Španělsku tři noci v nemocnici. Z té byl propuštěn, závěrečných testovacích jízd se ale nezúčastní a odpočívá doma.

Fernando Alonso havaroval za velmi podivných okolností v zatáčce číslo tři. Sebastian Vettel, který jel v době nehody za španělským pilotem, popsal celý incident jako velmi zvláštní. McLaren později uvedl, že nehoda byla způsobena nepředvídatelným nárazovým větrem, to ale veřejnosti přijde jako příliš slabé vysvětlení této nehody.

Na čtvrteční konferenci Ron Dennis zcela popřel spekulace o tom, že by Alonso mohl být před nehodou zasažen elektrickým proudem. „Zcela jasně můžeme vyloučit, že by byl Fernando zasažen elektrickým proudem,“ nechal se slyšet generální ředitel stáje McLaren. „Ve všech předchozích průjezdech si stěžoval, že v tomto místě je to kvůli větru velmi náročné. Náš závěr, že nehoda byla způsobena větrem, je postaven na jeho připomínkách a připomínkách třetích stran,“ dodal.

Fotograf, který se nacházel blízko místa nehody, se nechal slyšet, že Alonso byl krátce před nehodou v kokpitu ve zvláštní poloze, jako by ztratil vědomí ještě před samotnou nehodou. Spekulovalo se tak o tom, jestli nebyl zasažen elektrickým proudem, nebo jestli nevdechoval výpary z baterií v jeho voze. „Krátce po nehodě jsme v rádiu slyšeli pouze jeho dýchání, trvalo to několik sekund,“ dodal Dennis.

Poslední testy vynechá, závodit ale bude

Alonso byl z nemocnice propuštěn ve středu, tým ale okamžitě oznámil, že posledních předsezónních testů ve španělské Barceloně se nezúčastní.

Pilota čeká ještě několik vyšetření a hlavní bude závěrečné slovo doktora, který oficiálně potvrdí, zdali Alonso bude moci stát na startovním roštu prvního závodu letošní sezóny. Podle Dennise by to ale neměl být problém a on sám věří, že Španěla ve voze McLaren v průběhu prvního závodního víkendu na dráze uvidíme.

Sdílejte na:
Zavřít