De Silvestro chce příští rok závodit v F1

De Silvestro chce příští rok závodit v F1

Poté, co minulý měsíc Simone De Silvestro testovala pro Sauber ve Fioranu, prý nevidí žádný důvod, proč by nemohla za rok závodit ve F1.

Bývalá pilotka z amerického seriálu IndyCar testovala na trati ve Fioranu, která patří Ferrari, pro Sauber s monopostem z roku 2012 a ujela výborných 180 kol.

Podle švýcarské pilotky šlo o významný krok upředu v její kariéře: „Byl to velký risk, když je opustila svou kariéru ve Spojených státech, ale už od mala jsem toužila závodit v F1. Možná to nebylo úplně zodpovědné rozhodnutí, ale pro mě to bylo jednoduché. Takovou šanci už bych nemusela znovu dostat.“

„Nepřemýšlím, co by se dělo, kdybych svůj cíl nesplnila. Myslím jen na závodění. Musím dělat všechny věci správě a příští rok mohu dostat závodní auto. To je můj cíl, kdybych tomu nevěřila, nebyla bych tady. Ještě mě čeká dlouhá a těžká cesta, ale pokud budu dělat věci správně a ukážu dobrou výkonnost, nevidím důvod, proč bych se do F1 nedostala. Musím jen odvádět dobrou práci v autě,“ věří mladá Švýcarka.

„Ve formuli už žena dlouho nezávodila, ale já chci ukázat, že je to možné. Můžu dokázat, že ženy mohou být konkurenceschopné a myslím, že v mé dosavadní kariéře se mi to dařilo. Ve všech seriálech jsem vždy dokázala patřit k nejlepším a sbírat pódia, to je nejdůležitější kritérium. Pokud se dostanu do F1, chci to dokázat znovu. Ukážu, že ženy mohou jezdit stejně rychle jako muži,“ tvrdí sebevědomě Simone De Silvestrová.

Sdílejte na:
Zavřít