De Silvestro: Blíží se můj čas

De Silvestro: Blíží se můj čas

Mezi adepty, kteří si dělají zálusk na závodní sedačku u stáje Sauber, je také závodnice Simona De Silvestro, která by se chtěla na startovní rošt postavit již v nadcházející sezóně.

Bývalá závodnice série IndyCar vstoupila do stáje Sauber na začátku tohoto roku jako přidružená závodnice, která se učí od tohoto týmu, pravidelně navštěvuje závodní víkendy a má možnost testovat dva roky starým monopostem švýcarské stáje.

Jejím hlavním snem je pochopitelně postavit se na startovní rošt Formule 1, nejlépe již v nadcházející sezóně. „Pokud vše půjde hladce, je tu celkem velká šance,“ odpověděla De Silvestro na otázku, jestli se v roce 2015 postaví na start Velké ceny Formule 1. „Mám pocit, že právě nadešel můj čas.“

„Netroufla bych si na tyto ambice, kdybych věděla, že na to nemám, ale cítím se připravená a mám z toho velmi dobrý pocit, s týmem se mě navíc skvěle spolupracuje,“ prozradila dále jezdkyně. „Samozřejmě, že lidé se nad tím budou pozastavovat a divit se až do doby, než ve Formuli 1 skutečně nějaká žena pojede, ale když si nasadíme naše závodní helmy, žádné rozdíly vidět nejsou, jsme všichni závodníci a snažíme se co nejlépe dělat naši práci,“ dodala De Silvestro.

Sdílejte na:
Zavřít