Daniil Kvjat se oficiálně vrací do Toro Rosso!

Daniil Kvjat se oficiálně vrací do Toro Rosso!

To, co se spekulovalo už několik týdnů, se nyní oficiálně potvrdilo. Torpédo je zpět.

Daniil Kvjat závodil pro Toro Rosso v roce 2014. Poté odešel do týmu Red Bull, kde ho po Velké ceně Ruska nahradil Max Verstappen. Kvjat odešel do Toro Rosso, kde pokračoval až do půlky 2017, kde byl opět nahrazený, tentokrát ale Pierrem Gaslym.

„Zaprvé chci poděkovat Red Bullu a Toro Rosso, že mi dali tuto příležitost závodit znovu ve Formuli 1. Jsem opravdu šťastný, že se vracím do týmu, který dobře znám.

„Toro Rosso pro mě bylo vždy domovem a cítím se zde jako doma. Jsem si jistý, že to samé bude i příští sezónu. Chtěl bych poděkovat i Ferrari, které mi dalo šanci zůstat v kontaktu s Formulí 1, jelikož jsem byl jejich vývojovým jezdcem. I když jsem byl především jezdcem na simulátoru, hodně jsem se naučil. Takže se cítím lépe připravený, než když jsem loni opustil Toro Rosso. Nikdy jsem nevzdával svojí naději, že budu znovu závodit.

„Jsem stále mladý a v dobré kondici, vždy jsem byl připravený ukázat, co v sobě mám. Dám do toho všechno. Nemůžu se dočkat, až budu znovu na startu,“ řekl Daniil Kvjat.

Sdílejte na:
Zavřít