Cílem Force Indie je překonat Williams

Cílem Force Indie je překonat Williams

Po úspěšném vstupu do nové sezony vedení indického týmu věří, že může potrápit i velká jména. V Poháru konstruktérů by se stáj ráda poprala o čtvrté místo s Williamsem.

V loňském roce skončila Force India na pátém místě v šampionátu týmů. Pro stáj to bylo nejlepší umístění v celé historii. Ani letos se ji však nevede špatně a po značném zlepšení vybojoval Sergio Pérez v Baku už druhé stupně vítězů v tomto roce. Aktuálně tým na čtvrtý Williams ztrácí 31 bodů, naopak na šestý Williams má náskok 27 bodů.

„Už před startem nové sezony jsme říkali, že našim hlavním cílem je zopakování pátého místa z loňského ročníku,“ uvedl Bob Fernley z týmu Force India. „Je tu však šance, že dokážeme porazit Williams. Bude to vyžadovat mamutí úsilí. Nyní chceme především vybudovat dostatečný náskok na Toro Rosso. To je soupeř, kterého nemůžeme podcenit. Mají kvalitní jezdce, tým i vůz, takže si musíme dávat velký pozor.“

Force India se coby silný tým prezentovala už od úvodu sezony, kvůli různým problémům se ale stáj nemohla radovat z ak silných výsledků. „Mohli jsme skončit na dobrých místech už v prvních čtyřech závodech, ale okolnosti nám nepřály. Od té doby se nám ve všech velkých cenách podařilo zajet dobrý výsledek, na tom chceme stavět,“ dodal Fernley.

Sdílejte na:
Zavřít