Čekal jsem, že budeme mít s Maxem horší vztah, přiznává Ricciardo

Čekal jsem, že budeme mít s Maxem horší vztah, přiznává Ricciardo

Daniel Ricciardo míří pro sezónu 2019 od Red Bullu k Renaultu. Při vzpomínce na poslední tři roky, kdy byl jeho týmovým kolegou Max Verstappen, připustil, že měl obavy, že jejich vzájemný vztah nebude dobrý. Opak byl ale pravdou.

Když byl v roce 2016 Max Verstappen povýšen z Toro Rosso do hlavního týmu Red Bullu, očekával jeho nový kolega Daniel Ricciardo náročnější situaci uvnitř týmu. Vzájemný vztah obou závodníků ale nakonec nebyl tak špatný, jak se obával.

Dvojice Red Bullu zažila na trati několik vyostřených momentů jako bitvu v Malajsii v roce 2016, která se po odstoupení Lewise Hamiltona stala bitvou o vítězství, nebo vzájemnou kolizi letos v Baku. Přesto se vztah mimo dráhu nepokazil.

Ricciardo bude v roce 2019 závodit pro Renault a domnívá se, že přátelství s mladým Nizozemcem bude nadále pokračovat.

„Pokud nebudeme bojovat o stejný kousek asfaltu,“ zavtipkoval Australan. „Tam se to vždycky může pěkně připepřit!

Řekl bych, že vztah mezi Maxem a mnou se vyvíjel lépe než, abych byl upřímný, jsem se domníval, že bude.

Už jen naše osobnosti a naše sebevědomí. Opravdu jsem přesvědčen o tom, že on si myslí, že je nejlepší na světě a já si to zase myslím o sobě. Takže jasně, může to kvůli tomu skřípat. Nám se ale vždycky dařilo v 99 procentech případů tohle držet tam, kam to patří.

Bylo to fajn, bylo to dobré, tvrdá bitva, já jsem si ji užil.“

10. prosince 2018

Také Verstappen kvituje svůj vztah s Ricciardem, Australana chválí za jeho pozitivní přístup.

„Daniel je obecně velice pozitivní člověk a vždycky se usmívá,“ řekl. „Je okolo něj dobrá atmosféra. Je to lepší než mít rozmrzelého týmového kolegu, který s vámi ne vždycky mluví.

To asi není nějaká lekce (kterou jsem si od něj vzal), ale mít v týmu dobrou atmosféru je důležité, takže si to vezmu k srdci a pokusím se to držet i s Pierrem (Gaslym, Ricciardovým nástupcem pro rok 2019 – pozn. redakce).“

Ricciardo s Verstappenem byli během svého společného působení u Red Bullu velice vyrovnaní. Verstappen za tu dobu vyhrál pět závodů, Ricciardo čtyři. Letos to přitom bylo poprvé, co Nizozemec skončil v celkovém hodnocení výš.

Sdílejte na:
Zavřít