Fan-store.cz

Čeká nás další těžký víkend, uvědomuje si Alonso

Čeká nás další těžký víkend, uvědomuje si Alonso

Fernando Alonso si nedělá žádné iluze o zlepšení výkonnosti stáje McLaren, i když britský tým pro Rakousko připravil několik vylepšení svého vozu.

Před nejbližším závodem na rakouské půdě stáj McLaren oznámila, že její vozy se dočkají několika upgradů. Monopost MP4-30 dostane nový a kratší nos, který minulý týden prošel crash testy FIA, stejně tak dojde k úpravám přítlačných křídel a dalších aerodynamických dílů.

Úpravy jsou pro Fernanda Alonsa určitě dobrou zprávou, horší je to ale s jeho pohonnou jednotkou. Na Španělově voze totiž s největší pravděpodobností dojde k dalším výměnám a pilot tak dostane trest. „Další víkend to bude opravdu těžké,“ řekl na čtvrteční tiskové konferenci před závodem v Rakousku.

„Nemůžeme očekávat žádný dobrý výsledek, především kvůli tomu, že dostaneme trest za výměnu některých součástí pohonných jednotek,“ uvědomuje si Alonso. „Bude to pro nás velká zkouška. Ale přivezli jsme hodně upgradů a doufáme, že na konci víkendu dostaneme alespoň odpovědi na některé otázky.“

„Jsem optimista, pokud jde o náš vůz, ale co se týče výsledků, nedočkáme se žádného zlepšení, dokonce to může být horší,“ varuje fanoušky španělský pilot.

McLaren získal v letošní sezóně pouze čtyři mistrovské body a Alonso nabádá tým, že by měl odepsat letošní ročník s tím, že se začne soustředit na ten následující. „Z pozice, v jaké se teď nacházíme, by bylo rozumné, kdybychom se začali soustředit na následující rok,“ dodal.

Sdílejte na: