Caterham v Belgii pravděpodobně nasadí Lotterera

Caterham v Belgii pravděpodobně nasadí Lotterera

Německý závodník André Lotterer podle všeho jedná se stájí Caterham o jeho možném vstupu na startovní rošt Formule 1, do sedačky zeleného vozu by mohl usednout již tento závodní víkend v Belgii.

Dvaatřicetiletý trojnásobný vítěz závodů v Le Mans by měl již nadcházející závodní víkend na belgickém okruhu Spa nahradit Kamuie Kobayashiho. Budoucnost Kobayashiho i jeho stájového kolegy Ericssona je nejistá již od minulého měsíce, kdy stáj Caterham koupili švýcarští investoři.

Smlouva zatím podle všeho stále podepsána nebyla, start Lotterera ve Velké ceně vozů Formule 1 je ale velmi pravděpodobný. Pomoci by mu k tomu mohl i týmový poradce Colin Kolles, který má s německým závodníkem velmi dobré vztahy již z dávných let, kdy ještě Lotterer dominoval závodům 24 hodin Le Mans.

Zkušenosti s vozem Formule 1 německý jezdec také má, i když už je to hodně dávno, kdy naposledy monopost královny motorismu řídil, v letech 2000 a 2002 testoval pro Jaguar, v roce 2008 pak mimo sezónu také pro tým Toyota. Hlavním problémem Lottererova startu by mohla být superlicence, na tu by měl ale mít nárok díky jeho loňském druhému místu v šampionátu Super formule.

Sdílejte na:
Zavřít