Caterham na prodej

Caterham na prodej

Tony Fernandes dal údajně na prodej celou společnost Caterham Group, kterou vlastní. Důvodem je pravděpodobně příliš dlouhé čekání na body týmu, který se o to snaží již pátou sezonu.

Když Fernandes na začátku roku představil zbrusu novou jezdeckou dvojici Marucs Eircsson-Kamui Kobayashi, dal týmu ultimátum.

„Jestli budeme stále vzadu, nemyslím si, že budu pokračovat,“ řekl tenkrát Fernandes. „Nic není vytesáno do kamene, ale po pěti letech bez bodů už pomalu dochází trpělivost, peníze, motivace a tak dále, takže je to velmi důležitý rok.“

Po Velké ceně Monaka, kde své první body získala Marussia, hlavní rival Caterhamu od roku 2010, kdy společně do Formule 1 vstoupily, je Caterham na posledním místě v šampionátu konstruktérů.

Malajské noviny vydaly zprávu, že Fernandes se nyní kouká po možném kupci celé Caterham Group, která obsahuje automobilku Caterham Cars, tým Formule 1, a další inženýrské společnosti, jako třeba Caterham Composites.

Požadovaná cena je údajně 350 millionů liber (zhruba 12 miliard korun), ačkoliv ještě není jasné, jestli prodá vše dohromady, nebo tým prodá samostatně. Poslední dobou se také objevily zprávy, že jak Ford, tak Honda zvažují vstup do sportu v roce 2015 nebo 2016 koupením současného týmu.

Honda se do Formule 1 příští rok vrátí jako dodavatel motorů pro McLaren, ale šušká se, že hledá i menší tým, kterému by také dodávala motory.

Ford mezitím přiznal, že je zde možnost návratu do sportu a docela se jim ten nápad líbí, ale zatím není jasné, jestli pouze jako dodavatel motorů, nebo tovární tým.

Sdílejte na:
Zavřít