Caterham dostal povolení vynechat USA a Brazílii

Caterham dostal povolení vynechat USA a Brazílii

Caterham se poslední dobou zmítá v těžkých finančních problémech, které vrhají celou existenci týmu do nejistoty. Po rozhovoru s Berniem Ecclestonem tým dostal povolení nezúčastnit se dvou nadcházejících velkých cen v USA a Brazílii, aby se mohl srovnat.

Caterham F1 Team dostal speciální povolení vynechat tyto dvě velké ceny poté, co tým opustil celý jeho management kvůli neshodám mezi nimi a původním majitelem týmu Tonym Fernandesem.

Kontrolu nad týmem v současné době přebrali správci Finbarr O’Connell a Henry Shinners z firmy Smith & Williamson, kteří tým povedou, zatímco se budou snažit najít nového kupce pro celý tým, včetně duševního vlastnictví a veškerého vybavení.

Vynechání závodu by obyčejně porušilo kontrakt mezi týmem a FOM, ale O’Connell mluvil s Berniem Ecclestonem a společně došli k dohodě.

„V dnešní telefonické konverzaci mezi Finbarrem O’Connellem a Berniem Ecclestonem pan Ecclestone vyjádřil souhlas s podporou správců v jejich přání prodat tým zájemci s dostatečnými finančními prostředky k udržení týmu i v budoucnosti,“ stojí v tiskovém vyjádření Smith & Williamson.

„Pan Ecclestone také souhlasil s uvolněním Caterhamu ze závodů v USA a Brazílii, kdyby to byl nezbytné, ale doufá, že nový vlastník týmu bude v pozici, kdy tým bude schopen závodit v Abu Dhabi.“

„Pan Colin Kolles, předchozí ředitel týmu nabídl předání kontroly nad týmem našim správcům. Právníci a pan Kolles momentálně pracují na vyřízení papírování potřebnému k tomuto převzetí.“

„Správci již byli kontaktováni několika zájemci o koupi týmu a doufají, že během následujících pár týdnů se jim podaří najít dostatečně zajištěného kupce.“

„Doufáme také, že jakýkoliv kupce týmu převezme i zaměstnance, kteří budou schopni pokračovat ve své práci v továrně v Leafieldu.“

O’Connell však také zdůraznil, že současná priorita pro ně je splatit dluhy věřitelům Caterhamu a v případě, že se nepodaří uzavřít správnou dohodu, není tu pro zaměstnance Caterhamu žádná garance navrácení se do práce. V současné době je továrna týmu opuštěná.

Sdílejte na:
Zavřít