Calado bude třetím jezdcem Force Indie

Calado bude třetím jezdcem Force Indie

Rostoucí britská hvězda James Calado byl dnes oficiálně potvrzen jako rezervní jezdec stáje Force India. Příležitost dostane hned v prvním pátečním tréninku na italské Monze.

Čtyřiadvacetiletý Brit James Calado oslnil stáj Force India již v průběhu červencových testů mladíků, které se odehrály na okruhu Silverstone.

Po svém třetím vítězství v šampionátu GP2, které si připsal nedávno na belgickém okruhu Spa, se Calado dočkal další skvělé zprávy, stal se totiž třetím jezdcem indické stáje Force India, která jej hodlá nasadit do prvního pátečního tréninku již nadcházející závodní víkend v Itálii.

„Jsem rád, že můžeme potvrdit podepsání kontraktu s Jamesem jako s naším třetím jezdcem,“ nechal se slyšet Vijay Mallya, šéf týmu.

„Pracovali jsme s ním již při testu mladých závodníků na Silverstonu a všechny nás překvapil svou pracovitostí a rychlostí, navíc chceme podporovat mladé a talentované závodníky v rozvoji jejich kariéry, nyní máme skvělou příležitost,“ řekl dále.

Další příležitost svést se v monopostu Formule 1 dostane Calado již nadcházející závodní víkend na italské Monze, kde mu bude vymezen prostor v prvním pátečním tréninku.

Právě stáj Force India je známá svou péčí o své rezervní jezdce, podobně u indického týmu začínali i Paul di Resta či Nico Hülkenberg, oba se z pozice rezervního závodníka postupně propracovali až do jezdeckého složení týmu.

Takový Jules Bianchi se nejprve zúčastnil devíti tréninků v jednotlivých závodních víkendech, až poté se stal závodním pilotem stáje Marussia.

Sdílejte na:
Zavřít