Bývalí kolegové se do sebe pustili: Může za kolizi Massa nebo Alonso? (+ VIDEO)

Bývalí kolegové se do sebe pustili: Může za kolizi Massa nebo Alonso? (+ VIDEO)

Dříve parťáci u Ferrari, dnes soupeři ve středu startovního pole, každý v jiném týmu. Takové je situace mezi Fernandem Alonsem a Felipem Massou, jenž se potkali v samotném závěru nedělního závodu v USA.

V samotném závěru závodu v USA se Felipe Massa s Fernandem Alonsem potkali při souboji o šestou příčku. Tu mohli ještě vylepšit, protože před nimi na sjeté sadě pneumatik kroužil Carlos Sainz. Mezi jezdci McLarenu a Williamsu došlo ke kontaktu a byl z toho drobný incident. Za ten nebyl nikdo potrestán, i když to byla opravdu hraniční situace.

„Jen jsem kroužil zatáčku a on se tam najednou z ničeho nic ponořil,“ popsal Massa situace ze svého úhlu pohledu v rozhovoru pro Sky Sports. „Už jsem téměř vyjížděl ze zatáčky a došlo ke kontaktu, kvůli kterému jsem měl následně defekt. Zkazilo to mou šanci na dobrý výsledek, je to určitě jeho chyba,“ zlobil se po závodě brazilský pilot.

To Fernando Alonso má jiný názor, situaci z okruhu COTA označil za závodní incident. „Do zatáčky jsem vjížděli bok po boku. Není to tak, že bych se tam přiřítil jako šílenec zezadu a chtěl se někam nesmyslně vecpat. O celé situaci budou rozhodovat komisaři a já věřím, že to vyhodnotí jako závodní incident,“ uvedl španělský pilot, který následně předjel i Carlose Sainze a pátým místem zopakoval svůj nejlepší letošní výsledek.

Felipe Massa musel po defektu pneumatiky do boxů, další pozice už neztratil a závod v Austinu dokončil na sedmém místě.

Fernando Alonso vs Felipe Massa pic.twitter.com/XInG9gKNmQ

— wwwF1sk (@wwwF1sk) October 23, 2016

Sdílejte na:
Zavřít