Bylo to snadné, ale perfektní vítězství, řekl Vettel

Bylo to snadné, ale perfektní vítězství, řekl Vettel

Sebastian Vettel slaví po fenomenální jízdě v Bahrajnu své letošní druhé vítězství a přiznal, že takto jednoduchý průběh Velké ceny opravdu nečekal. Triumfu si ale velmi váží.

Úřadující šampión je vůbec prvním závodníkem, kterému se povedlo vyhrát v letošním ročníku dva závody. Po triumfu v Malajsii si připsal další zářez i v Bahrajnu, kde bylo shodou okolností složení prvních tří jezdců úplně stejné jako v roce loňském.

Oproti pochybným okolnostem z Malajsie bylo ale jeho vítězství v Bahrajnu zcela jasnou záležitostí a německý jezdec si po zásluze připsal 25 bodů do šampionátu jezdců.

Hned po startu závodu dorážel na lídra Nica Rosberga, ve třetím kole se mu podařilo jej předjet a od té doby si jel svůj vlastní závod, než se soupeři rozkoukali, měl německý jezdec náskok téměř půl minuty.

„Dnes patří týmu opravdu velké poděkování,“ řekl po závodě radostně Vettel. „Byl to bezchybný závod bez výraznějších problémů, až nás to všechny překvapilo. Bylo důležité, že jsme se hned v úvodu dostali do čela a udělali si takový náskok, abychom následně pouze kontrolovali výsledek.“

„Tempo vozu bylo opravdu fenomenální, vůz byl neuvěřitelně rychlý a zdálo se, že čím více se blížil konec závodu, tím lépe se mi s monopostem jelo. Navíc se nám dnes dařilo bez problémů pracovat s pneumatikami, což je pro nás i do dalších závodů velké plus,“ řekl dále Němec.

„Těsně to bylo i v samotném úvodu, kdy jsem bojoval s Fernandem, ale bohužel jsem byl na nevýhodné straně a musel jsem ustoupit, nakonec to ale dopadlo dobře,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít