Bylo to nebezpečné, myslí si o Verstappenově manévru Massa

Bylo to nebezpečné, myslí si o Verstappenově manévru Massa

Felipe Massa zhodnotil počínání Maxe Verstappena během souboje s Romainem Grosjeanem jako velmi nebezpečné. Nizozemský pilot prý může být rád, že nepřišel k úrazu.

Patnáct kol před koncem nedělní Velké ceny Monaka došlo ke kolizi mezi Maxem Verstappenem a Romainem Grosjeanem. Sedmnáctiletý nováček ze stáje Toro Rosso se vřítil rovnou do bariéry a jen se štěstím odešel z kolize bez zranění.

Sportovní komisaři neměli slitování a Verstappena potrestali odečtením pěti míst na startovním roštu následujícího závodu. Nováček navíc přišel o dva body ze své superlicence.

Felipe Massa byl už v minulosti vůči nováčkům ve Formuli 1 velmi kritický, nejinak tomu bylo i nyní. Říká, že zkušenosti jsou pro vstup do tohoto sportu stále potřeba. „Řekl bych, že to byl opravdu nebezpečný manévr,“ řekl po závodě Brazilec. „Měl by za to dostat trest. Brzdil za soupeřem, ale mnohem později a vytvořil tak nebezpečnou situaci.“

„Je to důkazem toho, že zkušenosti jsou ve Formuli 1 stále potřeba. Musí se z podobných chyb poučit,“ říká Massa, který v roce 2002 během monacké Grand Prix havaroval podobně. „Je štěstí, že nedošlo k žádnému zranění. Během takové nehody si někdo mohl ublížit,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít