Bylo to Kimiho auto, řekl Vettel o nehodě

Bylo to Kimiho auto, řekl Vettel o nehodě

Sebastian Vettel včera havaroval s letošním monopostem Ferrari SF71-H během festivalu v Miláně.

Jak jsme dnes psali, Vettel měl nehodu v malé rychlosti během Milánského festivalu Formule 1. V malé rychlosti narazil do bariéry a ulomil přední křídlo letošního monopotu. I když byla na voze Vettelova pětka, vůz byl Kimiho Räikkönena. A to byl důvod nehody.

„Moc se omlouvám,“ řekl Vettel. „Měl jsem Kimiho volant, kde je spojka na opačné straně. Bohužel jsem na to nemyslel a v ten moment jsem byl moc rychlý. Zeptal jsem se týmu, jestli je možné vyměnit křídlo a udělat ještě pár kol pro fanoušky. Samozřejmě to byla moje chyba, ale je to v pořádku.“

Uložení ovládání spojky na volantu se u týmových kolegů liší. Záleží, jaký z tohoto ovládání má jezdec pocit. V loňské sezóně Vettel přešel na „dvojité pádlo“, zatímco Räikkönen měl klasický jednoduchý systém.

I když pro Vettela nezačal závodní víkend dobře, jeho cílem je odvést z Monzy vítězství.

„Je to pro nás speciální víkend a cítím se dobře. Doufáme, že Monza bude mít zase svojí jedinečnou atmosféru a pokusíme se předvést skvělý závod. Tento závod je dalším v boji o titul. Vím, že fanoušci jsou oddaní a já doufám, že jim přivezu co nejlepší výsledek,“ řekl Sebastian Vettel, který vyhrál v Itálii v letech 2008, 2011 a 2013.

Sdílejte na:
Zavřít