Byl to nudný závěr sezóny, přiznal Newey

Byl to nudný závěr sezóny, přiznal Newey

Dokonce i designér mistrovských vozů Red Bull Adrian Newey přiznal, že druhá polovina letošního ročníku Formule 1 byla trochu nudná, vzhledem k dominanci Sebastiana Vettela.

Po návratu z letní přestávky Sebastian Vettel nenašel ve zbytku startovního pole konkurenci, vyhrál devět po sobě jdoucích velkých cen a s přehledem si tak již v Indii zajistil svůj čtvrtý mistrovský titul.

„Musím přiznat, že v srpnu vypadalo celé startovní pole velmi vyrovnaně. Nedovedu si představit, co se následně stalo,“ nechal se slyšet Adrian Newey, jehož letošní mistrovský kousek Red Bull RB9 získal ocenění za nejlepší závodní vůz letošního roku.

„Přiznávám, že jsme druhou polovinu sezóny udělali trochu nudnou, ale když se vrátíme na úplný začátek ročníku, kdo to mohl čekat? Nyní nás čeká nový rok, opět budeme všichni startovat s čistými štíty a pro každého je to velká výzva, kdo bude tentokrát nejúspěšnější?“

Adrian Newey přiznal určité obavy z nových technických regulí, kterým se bude muset vývoj vozů Formule 1 pro sezónu 2014 přizpůsobit, mezi nejhlavnější změny patří samozřejmě zavedení 1,6litrových šestiválců, které budou monoposty pohánět.

„Technické změny pro příští rok jsou jednou velkou neznámou, ale samozřejmě to pro všechny bude obrovská výzva. Spolehlivost motorů může být velký problém, nikdo totiž neví, jak se s touto situací tři dodavatelé agregátů poperou. Navíc to není jediná starost, která může stáje Formule 1 v příští sezóně trápit,“ přiznal Newey.

Sdílejte na:
Zavřít