Byl jsem bez šance, hodnotí závod Hamilton

Byl jsem bez šance, hodnotí závod Hamilton

Lewis Hamilton připouští, že jeho soupeři z týmů Red Bull a Ferrari byli dnes zkrátka lepší. Zároveň ale soustředí svou pozornost na závod v Singapuru, kde prý bude Mercedes opět bojovat o vítězství.

Britský závodník získal na belgickém okruhu Spa svou čtvrtou pole position v řadě, v závodě ale už takové štěstí neměl, hned po několika prvních zatáčkách jej předjel Sebastian Vettel a později i Fernando Alonso.

Nakonec skončil Hamilton za dvěma největšími favority v boji o titul a přiznal, že v průběhu závodu bojoval s nedostatečným přítlakem svého stříbrného šípu.

„Každý rok jsme jezdili na okruhy Spa a Monza s úpravami pro náš vůz, někdy nám to pomohlo a někdy ne. Odvedli jsme dobrou práci, ale Sebastian a Fernando dnes byli lepší a rychlejší,“ přiznal sportovně britský pilot.

„Měl jsem slušný výjezd z první zatáčky, ale Sebastian projel skvěle Eau Rouge a na rovince za tímto stoupáním jsem byl zcela bez šance.“

„Stejně těžké bylo udržet za sebou i Fernanda, což se mi také nepodařilo,“ rekapituloval Grand Prix v Belgii Hamilton.

Na pořadu je nyní Velká cena Itálie na okruhu Monza, Lewis Hamilton se ale již soustředí hlavně na závod v Singapuru, kde by podle něj Mercedes znovu mohl pomýšlet na zisk vítězství.

„Uvidíme, jak nám úpravy vozu pomohou na Monze, ale myslím si, že konkurenceschopnější budeme až v Singapuru, mám pocit, že tam budeme mít mnohem větší šanci na úspěch,“ dodal Brit.

Sdílejte na:
Zavřít