Button: Vandoorna čeká tvrdá zkouška

Button: Vandoorna čeká tvrdá zkouška

Stoffel Vandoorne nahradí v příštím roce Jensona Buttona v závodní sedačce týmu McLaren a britský závodník hádá, že pro šampiona GP2 to bude velmi tvrdá premiéra.

Pro belgického závodníka to bude první kompletní ročník ve Formuli 1. Ne však debutový. Na svém kontě má už jeden start do velké ceny, to když v letošním závodě v Bahrajnu nahradil Fernanda Alonsa, který kvůli následkům kolize z předchozího podniku nemohl nastoupit. Při své premiéře byl Vandoorne skutečně úspěšný a získal i debutový mistrovský bod.

Jenson Button předpokládá, že premiéra Vandoorna u McLarenu bude velmi těžký úkol. „Abych byl ke Stoffelovi spravedlivý, on ve své kariéře dokázal opravdu hodně. Ale většina závodníků, kteří se dostanou do takového týmu, za sebou již mají nějaké úspěchy,“ rozhovořil se Jenson Button pro Sky Sports News.

„I když se toho už mnoho naučil, čeká ho opravdu těžká a tvrdá premiéra. Vždyť je to jeden z nejlepších a nejúspěšnějších týmů světa. Navíc bude závodit po boku zkušeného Fernanda Alonsa. Skutečně to nebude mít snadné,“ uvádí šampion z roku 2009. A dokonce i on sám bude na mladičkého jezdce vyvíjet tlak. Vždyť McLaren britskému jezdci přislíbil možnost návratu v roce 2018. „Kvůli němu doufám, že bude odvádět skutečně dobrou práci, pak ho čeká pestrá a úspěšná kariéra,“ dodal Button.

Sdílejte na:
Zavřít