Button spokojen s pokrokem McLarenu

Button spokojen s pokrokem McLarenu

Jenson Button po závodě v Belgii přiznal, že doufal v boj o stupně vítězů, i tak je ale s výsledkem spokojený a těší ho především fakt, že se McLaren závod od závodu zlepšuje.

Po nepovedeném startu do sezóny 2013 tým z Wokingu zaznamenal v průběhu letní pauzy značný pokrok, který potvrdil i v závodě v Belgii, kde si Jenson Button po velmi sympatickém výkonu dojel pro šesté místo.

Získaných osm mistrovských bodů také pomohlo McLarenu posunout se na pátou pozici v šampionátu týmů, kde britská stáj předstihla konkurenty z Force Indie.

Pro šampióna z roku 2009 to byl skvělý výsledek, hlavně i díky tomu, že se jeho strategie nevyvíjela zcela podle představ.

„Udělali jsme chybu již v úvodu závodu, protože jsme se rozhodli zajet do boxů příliš brzy, poté jsme se nemohli rozhodnout, která strategie bude lepší. Chtěli jsme risknout i strategii jedné zastávky, ale levá přední pneumatika začala velmi brzo odcházet.“

„Zkusili jsme to, ale nevyšlo nám to. Nicméně i tak můžeme být velmi spokojeni s pokrokem, který se nám během letní přestávky podařil, známe příčiny drobných neúspěchů z dnešního závodu a snad se z toho příště na Monze poučíme,“ tvrdí Brit.

„Je skvělé být na závodní dráze a bojovat s týmy jako Red Bull a Mercedes, po špatném startu do sezóny to pro nás začíná být konečně zajímavé, ale nesmíme polevit,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít