Button: Red Bull by se měl začít bát

Button: Red Bull by se měl začít bát

Podle vítěze VC Maďarska nastává v současné době zlom celé sezóny. Pokud Red Bull bude i nadále výrazně ztrácet body, může to být šance právě pro McLaren, který se stále nevzdává.

Tým z Wokingu vyhrál z posledních pěti Grand Prix tři závody a britský pilot Jenson Button nezná jediný důvod, proč by v závěru ročníku jeho stáj ještě nemohla bojovat o mistrovské tituly. Motivován vítězstvím v minulé Velké ceně Maďarska dodává, že sezóna bude ještě velmi dramatická. Vždyť Red Bull se v začátcích sezóny mohl těšit z velkého náskoku na konkurenci, především v kvalifikačních jízdách, podle Brita je tento náskok nyní definitivně smazán.

„V závodě jsme pravidelně velmi konkurenceschopní, náš vůz je v závodě velmi rychlý,“ říká mistr světa z roku 2009. „Provedli jsme na našem voze několik změn a dokázali tak stáhnout náskok Red Bullu z kvalifikací. Není to pro nás špatná sezóna, po průměrném startu se v současné době můžeme radovat ze skvělých výsledků.“

„Belgický okruh je oproti naším předchozím vítězným tratím o něco odlišný, ale plánujeme určité úpravy našeho vozu, což by nám mohlo pomoci v cestě za dalším vítězstvím,“ řekl dále britský pilot. „Nemůžeme samozřejmě počítat s tím, že za tři týdny budeme opět suverénně bojovat o vítězství, nicméně není tu jediný fakt, který by nám v tom měl zabránit. V současné době bude nesmírně obtížné bojovat o titul, ale dokud tu bude matematická šance na triumf, nehodláme se vzdát,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít