Button nepotěšil fanoušky stáje McLaren: Může se stát, že budeme poslední

Button nepotěšil fanoušky stáje McLaren: Může se stát, že budeme poslední

Pokud Manor nedokáže připravit své vozy pro start do prvního závodu letošní sezóny v Austrálii, hrozí stáji McLaren, že bude na samotném chvostu startovního roštu. To si uvědomuje i Jenson Button.

První páteční tréninky ukazují, že forma vozů stáje McLaren-Honda není valná. Jenson Button ztratil na vítěze tréninku Nica Rosberga přes tři a půl sekundy a doufá, že do závodu v Melbourne bude startovat i stáj Manor. „Doufám, že nebudeme stát na posledních dvou místech startovního roštu,“ nechal se slyšet britský pilot. „Doufejme, že do prvního závodu bude startovat všech 20 vozů.“

Manor sice oficiálně potvrdil, že do Velké ceny Austrálie odstartuje, ani v jednom z pátečních tréninků se ale jejich vozy neobjevily. Důvodem jsou stále nedořešené problémy právě s monoposty.

Pro McLaren neprobíhalo hladce už období předsezónních testů, vozy poháněné motory Honda doplácí na ztrátu oproti konkurentům, kteří své pohonné jednotky vyvíjeli o rok dříve.

V prvním pátečním tréninku odjeli oba závodníci dohromady pouze pár kol, následně se na vozech pracovalo v boxech, protože se potýkaly s mechanickými problémy pohonných jednotek. Situaci britskému týmu neusnadnil ani Kevin Magnussen, který po pouhých čtyřech kolech v druhém pátečním tréninku havaroval a v jízdách již nemohl pokračovat.

Sdílejte na:
Zavřít