Button není takový, jak jej ostatní vidí

Button není takový, jak jej ostatní vidí

Sportovní ředitel stáje McLaren Sam Michael prohlásil, že tým konečně přišel na to, proč se jejich jezdci Jensonovi Buttonovi nedařilo v minulém závodě.

Michael se vyjádřil, že všeobecně známý názor ohledně Buttona se zdaleka neblíží pravdě. O pilotovi Formule 1 se říká, že je oproti svému kolegovi Lewisovi Hamiltonovi velice umírněný. Právě kvůli tomu, že Button, který naposled vyhrál v úvodním závodě této sezóny, který se jel v Austrálii, jezdí velice opatrně, se údajně velice zhoršila jeho kondice. Ředitel McLarenu však podobné tvrzení vyvrací a říká, že Buttonův styl je prakticky totožný s Hamiltonovým.

„Button nepotřebuje mírnější nebo preciznější nastavení“, prohlásil Michael pro Sky Sport News. „Ve velké většině oba dva řídí podobně. Samozřejmě, že každý má svůj specifický styl, ale celkově vzato Jenson rozhodně není nějak zvlášť umírněnější,“ dodal.

V posledních čtyřech závodech však Button nasbíral pouhé čtyři body a navíc jeho kolega ho zastínil natolik, že by to asi nikomu nebylo příjemné. Celý svět mluvil o vynikajících výkonech Hamiltona v Kanadě a na Buttona si nikdo ani nevzpomněl.

„Co se týká Jensona v Kanadě, když se podíváte zpátky na to, jak celý víkend začal, měl už v pátek problémy s převodovkou a právě kvůli tomu měl velkou časovou ztrátu. Snažili jsme se proto udělat několik změn a poupravili několik nastavení, když se ale poohlídnu zpět, myslím si, že právě toto jsme dělat neměli.“

Fanoušci mohou začít tipování, jestli se Buttonovi v příštím závodě na Grand Prix v Evropě bude dařit lépe, než jak tomu bylo doposud.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít