Button: Možná budu muset skončit

Button: Možná budu muset skončit

Jenson Button poprvé připustil, že možná bude nucen ukončit kariéru. McLaren se totiž od příštího roku spojí s Hondou a je jasné, že pro nový projekt budou chtít získat nějaké velké jméno.

Sedačka u McLarenu je velmi atraktivní vzhledem k tomu, že jde o jeden z historicky nejúspěšnějších týmů. Honda je navíc zárukou slušných výsledků a navíc do týmu přinese velké množství peněz a Britové by se tak konečně mohli vrátit mezi nejlepší týmy. O to těžší bude pro nejstaršího jezdce formule 1 udržet svou sedačku.

Nespokojených jezdců je letos v poli kvůli dominanci Mercedesu celá řada. Nespokojený je mistr světa z posledních čtyř sezón Sebastian Vettel i jeho největší vyzyvatel a dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso. Spokojený paradoxně není ani pilot dominantního týmu Lewis Hamilton, který čelí technickým problémům a neférovosti týmového kolegy.

Vettel a Hamilton jsou však pod smlouvou a Alonso podle šéfa Ferrari Matticaciho tým před příští sezónou také neopustí. Španěl by si přitom podle zahraničních zdrojů mohl ve Wokingu přijít až na 32 milionů dolarů za rok a to díky bohaté Hondě, na plat pro nejuznávanějšího jezdce v současném poli by prý rád přihodil i největší sponzor týmu Santander.

Pokud se však naplní slova šéfa Ferrrari nezbude zřejmě McLarenu nic jiného než hledat někde jinde. Na sedačku u britského týmu si však věří také Valtteri Bottas, který letos podává skvělé výkony a v šampionátu je na pátém místě s náskokem 70 bodů na svého týmového kolegu. Svých nadějí na posun do lepšího týmu se prý nevzdává ani Grosjean, kterého do Lotusu přivedl současný šéf McLarenu Eric Boullier. 

„Ještě jsme si k tomu nesedli a nemluvili jsme o tom. Pokud budu muset na konci sezóny skončit, tak to tak prostě bude, ale cítím se dobře a věřím, že mám ještě tomuto sportu hodně co dát. Neumím si představit svůj život bez motosportu a zejména bez formule 1,“ řekl Button ke svému případnému konci.

Sdílejte na:
Zavřít