Button: McLaren na vítězství ve Spa nemá

Button: McLaren na vítězství ve Spa nemá

Jenson Button vylučuje McLaren z boje o vítězství na Spa s tím, že tým prostě nemá dostatečně rychlý balík.

Ačkoli se McLaren v posledních dvou závodech poměrně zlepšil, tým z Wokingu je stále pozadu oproti Red Bullům a Mercedesům jezdícím vepředu.

Je to poměrně kontrastní situace v porovnání s loňskou Velkou cenou Belgie, kdy Brit získal pole position a o dvacet čtyři hodin později získal dominantní vítězství před Sebastianem Vettelem a Kimim Räikkönenem.

„Nejedeme do Spa s vozem schopným vyhrát, ale i tak budu dostávat co nejvíce z každého kola na této trati – stále to bude neuvěřitelný pocit,“ přiznal Button.

Okruh zůstává jedním z nejlepších Buttonových závodu v jeho mistrovské sezoně 2009 a je na jeho listu nejoblíbenějších okruhu.

„Se Spa se to má tak, že je to prostě senzační pocit zajet rychlé kolo okolo zdejšího okruhu – potřebujete auto perfektně synchronizované s pilotem, protože je to velmi dlouhé kolo a je zde mnoho velkých zatáček, takže potřebujete perfektní balanc,“ dodal poslední mistr světa před érou Sebastiana Vettela. „Vychytat dobré nastavení a jet téměř dvě minuty na plný plyn je neuvěřitelné.“

 Bruce McLaren získal první vítězství McLarenu právě ve Spa v roce 1968.

Buttonovo tvrzení o neschopnosti McLarenu vyhrát je stejné, jako šéfa Martina Whitmarshe, který jenom doufá, že McLaren se zase trošku posune dopředu a získá nějaké body.

„Spa už bylo svědkem mnoha vítězství McLarenu skrz naší historii – včetně našeho prvního vítězství, které zde získal sám Bruce McLaren v roce 1968,“ řekl Whitmarsh.

Sdílejte na:
Zavřít