Button je se sedmým místem spokojený

Button je se sedmým místem spokojený

Britský závodník Jenson Button nebyl zklamaný svou neúčastí na stupních vítězů po Velké ceně Singapuru, sedmé místo je podle něj dobrým výsledkem.

Ještě 10 kol před koncem noční Velké ceny Singapuru jezdil Jenson Button stíhán Kimim Räikkönenem na třetí příčce a nebyl daleko od zisku prvních stupňů vítězů v letošní sezóně, na ty ale nakonec nedosáhl a závod dokončil až na sedmé pozici.

„Pomýšleli jsme na zisk pódiového umístění, ale v samotném závěru závodu jsme neměli dostatečné tempo a konkurenceschopnost,“ přiznal britský závodník po závodě na okruhu Marina Bay.

„Byl to zábavný závod, pokud bychom ale chtěli získat stupně vítězů, museli bychom více riskovat, sedmé místo není tak špatné,“ bilancoval své šance v tomto závodě mistr světa z roku 2009.

Britský závodník dokončil závod na sedmé pozici kvůli značně degradovaným pneumatikám, za což mohl především dlouhý souboj s Kimim Räikkönenem.

„Souboj s Kimim byla dobrá zkušenost, ale bohužel nás stála cenný čas. Sedmé místo ale není tak špatné, rozhodně je to impuls do dalších Velkých cen, když nyní víme, kde můžeme bojovat,“ řekl dále.

Sedmé místo Jensona Buttona a osmá příčka jeho stájového kolegy Sergia Péreze hodně pomohla McLarenu v Poháru konstruktérů, kde si britská stáj pomalu buduje náskok na páté pozici před stájí Force India, v současné době se stáj z Wokingu může radovat z odstupu 14 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít