Button je realista: Na stupně vítězů letos můžeme zapomenout

Button je realista: Na stupně vítězů letos můžeme zapomenout

McLaren má za sebou další katastrofální víkend, ani jeden z vozů britského týmu nedokončil závod v Kanadě a Jenson Button varuje, že zisk stupňů vítězů je letos nereálný.

Obnovení partnerství McLarenu s dodavatelem motorů Honda nezačalo zrovna ideálně. Tým se i po několika úvodních závodech letošní sezóny stále hledá. Náznak zlepšení přišel v Monaku, kde se Jenson Button s celým týmem dočkal prvních mistrovských bodů za osmé místo.

Honda před posledním závodem v Kanadě investovala dva své žetony na vývoj motorů, úspěch to ale nepřineslo. Ani jeden z vozů britského týmu totiž cíl neviděl.

Jenson Button se sice i nadále snaží udržet optimismus, zároveň ale přiznává, že na umístění na stupních vítězů může McLaren pro letošní rok zapomenout. „Jsme jeden tým. Nejsme Honda a McLaren. McLaren se rozhodl spolupracovat s Hondou a tak to je. Letos nezískáme stupně vítězů, ale musíme hodně tvrdě pracovat na tom, abychom si je brzy zasloužili,“ řekl britský tým.

„Samozřejmě jsme frustrovaní, co jiného nám zbývá? Snažíme se co nejrychleji pracovat na pokroku, ale shazovat na někoho vinu nikomu nepomůže,“ dodal mistr světa z roku 2009.

Sdílejte na:
Zavřít